Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Eesti korraldab üleeuroopalist start-up'ide võistlust ja läheb disainiettevõtetega Habitare messi raames toimuvale disainimessile
 
Kui tegus kevad on alles möödunud, valmistume meie juba töiseks sügiseks: saadame septembris 14 Eesti disainiettevõtet Habitare messi raames toimuvale Põhjamaade disainimessile Nordic BUZZ ning korraldame üleeuroopalist start-up'ide võistlust Creative Business Solutions: eGovernance koostöös e-Riigi Akadeemia, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusega Eestis ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga.

Sellest uudiskirjast leiad muuhulgas veel loo loomeettevõtjatest, kes said tootearendusprogrammist PESA tuule tiibadesse ning kataloogi, milles on läbilõige PESA vilistlaste lugudest aastatel 2011-2016.
Uudised
Loov Eesti kutsub Eesti ja Euroopa start-upe e-teenuseid arendama
 
Loov Eesti koos globaalse ettevõtluskonkursiga Creative Business Cup kutsuvad start-up´e kogu Euroopast esitama uute e-teenuste ja lahenduste ideid Creative Business Solutions eGovernance nimelisel võistlusel.

Võistluse finaal toimub 6. oktoobril, Eesti Euroopa Liidu eesistumise raames peetaval ministrite e-valitsuse teemalisel konverentsil!

Konkursil saavad osaleda start-up´id kogu Euroopast, kui nende pakutav teenus on innovaatiline, avalikus sektoris rakendatav, esitatud idee kuulub esitaja meeskonnale, teenus on skaleeritav ning meeskonna koosseisus on loovisik, et tagada teenusedisaini põhimõtete rakendamine.
 
Registreeru siin
Loe edasi
Põhjamaade disainiettevõtted lähevad ühiselt Habitare messi raames toimuvale Nordic Buzz´ile
 
14 Eesti disainiettevõtet liitub sügisel Põhjamaade ühise disaini-ekspositsiooniga Nordic Buzz.

Austusavaldusena Soome 100-le iseseisvusaastale liitub Nordic Buzz sel aastal Habitare elustiilimessiga Helsingis 13-17. septembril, kus esitletakse 46 tõusvat disaini- ja elustiiliettevõtet Soomest, Taanist, Eestist ja Rootsist.
 
Loe edasi
Põhja-Balti Festivalide Platvorm kutsub esitama ideesid Koostööprojektide taotlusvooru
 
PLMF Arts Managementi juhitav Põhja-Balti Festivalide Platvorm (NBFP) avas järjekorras juba kolmanda koostööprojektide taotlusvooru.  Selle eesmärk on edendada kultuuridevahelist koostööd Põhjamaade ja Balti riikide piirkonnas, suurendades festivalide suutlikkust ja nähtavust. Platvorm on avatud festivalidele kõigist kunstivaldkondades.
 
Loe edasi
Paarkümmend loomeettevõtjat said tootearendusprogrammist PESA tuule tiibadesse
 
Järjekorras juba 5 .veebipõhise loomeinkubaatori PESA lend on valmis esitlema oma tehtud tööd, mille hulgast võib leida nii keraamikat, maheveine, nahast aksessuaare kui ka põhjamaiseid rõivaid ja dekoratiivnukke.

Läbi viie hooaja on osalenud ettevõtteid 100. PESA vilistlaste hulgas on palju praeguseks juba tuntuid tegijaid, näiteks Karl Annus puidust prilliraamidega, keraamikud Johanna Tammsalu ja Stella Soomlais nahast aksessuuaaridega. Ka sellel hooajal osalenud ettevõtted ning inimesed teevad end peagi nähtavaks.
 
Loe edasi
Avaldati läbilõige PESA vilistlaste lugudest aastatel 2011-2016
 
PESA on ainulaadne loomeettevõtjaile mõeldud veebipõhine arendusprogramm, kus koolitajad ja mentorid suunavad toote/teenuse arendamist ja müüki. Iga PESAga liitunud ettevõtja keskendub just oma tootele või teenusele. Programm koosneb viiest osast: 1) toote- ja teenusearendus; 2) turundus; 3) ärimudel; 4) finantseerimine ja 5) juhtimine.

Veel on võimalik kuulata intervjuusid kolme PESA vilistlase: Stella Soomlaisi, Indrek Maripuu ja Karl Annusega.
 
Loe edasi »
Loomemajandusettevõtted võivad hakata oma arengut rahastama senisest soodsamatel tingimustel saadud laenudega
 
121 miljoni euro suurune tagatisrahastu käivitus möödunud aastal ja see võimaldab Euroopa Investeerimisfondil (EIF) anda tasuta tagatisi ja edasigarantiisid valitud finantsvahendajatele, et nad saaksid anda kultuuri- ja loomesektoris tegutsevatele ettevõtjatele rohkem laenu.
 
Loe edasi »
Veel uudiseid:
TTÜ ja EKA tudengid disainisid koos Nordicaga kolm lahendust mugavamaks lendamiseks

Vaata, kes said Antoniuse moeetenduse preemiad

Vaata, kes esindasid Eestit ArtVilnius messil!
Sündmused
 
28
juuni 2017
 
     
  Vastuvõtt Eesti Kunstiakadeemiasse  
     
 
 
30
juuni 2017
 
     
  Rahvusvaheline ehete ja aksessuaaride mess  
     
 
 
13
september 2017
 
     
  Nordic BUZZ: Põhjamaade disainimess  
     
 
 
25
september 2017
 
     
  XII Disainiöö Festival  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm 2017: Koostöövõrgustikud (pikaajalised)
 
Toetust on oodatud taotlema kunstnikud, produtsendid, kultuuritoimetajad ja -teadlased, et laiendada oma kontakte, vahetada kogemusi ja teadmisi ning täiendada erialaoskuseid. 
 
Loe edasi »
 
 
 
Loomemajanduse koostööprojektide toetus
 
Toetus on suunatud loome- ja teiste majandussektorite koostööprojektide elluviimisele, milles osalevad ettevõtjad arendavad oma tooteid, teenuseid, ärimudeleid  ning nende müüki ja turundust.
 
Loe edasi »
 
 
 
Loomemajanduse eksporditoetus
 
EAS soovib loomemajanduse eksporditoetuse kaudu toetada loomemajanduse ettevõtete ekspordiga alustamist või selle hoogustamist.
.
 
Loe edasi »
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia