Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Loovus kasutusse ja disain teenustesse!
 
Disainil ja disainmõtlemisel on oluline roll ettevõtte toodetes kui ka teenustes. Veebruaris rõhutasimegi loovuse ja disaini rakendamise olulisust innovatsiooniprotsessides ning korraldasime mitmeid töötubasid, mille sisuks oli uute ideede algatamine ja vanade, juba olemasolevate ideede täiendamine. Samas suunas jätkame tööd ka järgnevatel kuudel. 

Välisriikides toimuvad messid on heaks võimaluseks tutvustada Eesti disaini laiemale publikule ja luua uusi kasulikke kontakte. Selleks aga, et saaksime Eesti disaini tutvustada veelgi laiemalt, oleme alustamas Eesti disainisaadikute ettevalmistusprogrammiga "SILD".

Hoia end meie tegevustega kursis meie Facebooki või veebilehe vahendusel ja saa esimesena infot kasulikest seminaridest, töötubadest ning koolitustest.
Uudised
Kutsume Sind disainisaadikuks!
 
Eesti disainisaadikute ehk agentide ettevalmistusprogrammi “SILD” eesmärgiks on suurendada Eesti disaini eksporti läbi välisturul tegutsevate disainisaadikute võrgustiku.

Kui huvitud Eesti disainist, oled hea suhtleja ja orienteeritud müügile, ootame Sind oma ettevõttega kandideerima disainisaadikuks! Kandideerimine on avatud kuni 25. veebruarini.
 
Registreeru siin
Loe edasi
Vaata üle: Loomeettevõtluse rahvusvahelistumise koolituse materjalid
 
Materas toimunud loomemajanduse rahvusvahelistumise  koolituse pilootprojekti  koolitusmaterjalid on nüüd kättesaadavad.

Loov Eesti osaleb rahvusvahelises loomemajanduse rahvusvahelistumise projektis ICCI, mille esimene pilootkoolitus toimus  veebruari alguses Itaalias, Materas. Matera on väike linn Lõuna-Itaalias, mis  2019. aastal on Euroopa kultuuripealinn.
 
Loe edasi
Kuidas päikeseline meeleolu aitab kaasa rahvusvahelistumisele
 
Kultuuri- ja loomemajanduse ettevõtted Eestis peavad seda väga loomulikuks, et esimesest tegevushetkest peale tuleb otsida koostöövõimalusi ja kontakte ühiselt Euroopa turult.  Pole meie väikesel koduturul ei piisavalt tarbijaid ega osalejaid, et tagada oma ettevõtmisele jätkusuutlikkus.

ICCI (Internationalization in Cultural and Creative Industries) on kaheksa partneriga koostööprojekt, kus peamine lahendatav küsimus on loomesektori rahvusvahelistumine. Projektis  kaardistati üle-euroopaliselt peamised rahvusvahelistumise takistused ja vajadused ning selle analüüsi põhjal koostati koolitusprogramm.
 
Loe edasi
Avastamas loomemajandust Läänemaal
 
7. ja 8. veebruaril leidis aset Loomemajanduse Akadeemia, mille raames külastasime  koos Loov Eesti + Maa programmi partneritega Läänemaa loomeettevõtteid ja organisatsioone ning saime osa kasulikust ja praktilisest Jane Oblika läbiviidud disaini meistriklassist.

Läänemaale tuli kokku partnereid nii idast kui lõunast, ka Eesti suurimad saared, Hiiumaa ja Saaremaa olid esindatud.
 
Loe edasi »
Teenusedisain, kui lahendus – disaini meistriklass​!
 
Loomemajanduse Akadeemia 2. päeval leidis aset disaini meistriklass, kus Jane Oblikas rääkis disaini olemusest ja selle erinevatest liikidest.

Ta tõdes, et kahjuks pole enamikes Eesti ettevõtetes disainil mitte mingisugust rolli toodete/teenuste arendamisel ja ühtlasi sõnas, et esile kutsuda innovatsiooni, peab ettevõttel olema disain ja disanmõtlemine strateegia võtmeosa. “Edukatel firmadel on disain integreeritud arendusprotsessidesse,” ütles ta ning tõi positiivseks näiteks Cleveron’i ja TransferWise’i.
 
Loe edasi »
Sündmused
 
22
veebruar 2018
 
     
  Innovatsioonilabor Hiiumaal  
     
 
 
04
aprill 2018
 
     
  Tallinn Music Week  
     
 
 
10
august 2018
 
     
  Arvamusfestival  
     
 
 
21
august 2018
 
     
  X Rahvusvaheline kultuuripoliitika teaduskonverents​  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Taotlusvoor Balti mere regiooni kultuurialaseks koostööks
 
Avanes taotlusvoor Balti mere regiooni kultuurialaseks koostööks, eriti oodatud on lastele ja noortele keskenduvad projektid. Projektid peavad olema rahvusvahelised ja nende tulemus peab olema jätkusuutlik.
 
Loe edasi »
 
 
 
Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogramm
 
Võimalus saada toetust 2018. aastaks õppevisiitideks, pikemaks praktikaks ja koostöövõrkude kohtumisteks. Toetus on mõeldud: riigi- ja omavalitsusametnikud kõigist Põhja- ja Baltimaadest; kõik administratiivsed tasandid (riik, maakond, kohalik omavalitsus, omavalitsuste liidud); nii üksikisikutele kui ka gruppidele (2-8 osalejat). Tähtaeg 30. märts 2018.
 
Loe edasi »
 
 
 
Vahetusprogramm ametnikele ja mittetulundusühingutele
 
Võimalus saada toetust külastuste, koostöövõrkude kohtumiste ja konverentsidel osalemise jaoks. Toetus on mõeldud ametnikele, MTÜde esindajatele Eestist (grupid) ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu (PMN) allasutuste ja koostööorganisatsioonide esindajatele. Tähtaeg: aastaringselt taotluse alusel.
 
Loe edasi »
 
 
 
Põhja- ja Baltimaade mittetulundusühenduste toetus
 
Toetus on suunatud kodanikuühiskonna tugevdamiseks ja ühiskonna sidususe suurendamiseks Põhja- ja Baltimaades. Tähtaeg 1. märts 2018.
 
Loe edasi »
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia