Kui Sa ei näe e-kirja korrektselt, kliki siia.
www.looveesti.ee
Mis kasu on loomemajandusest?
 
Hamburgi kogemus näitab, et loomemajanduse abiga saab tervele piirkonnale uue hingamise anda. Koostöös loomeisikutega välja töötatud ja ellu viidud strateegia on teinud senisest peamiselt sadamalinnana tuntud Hamburgist  ja selle uuendatud sadamapiirkonnast HafenCity´st tõmbekeskuse, kuhu kogunevad nii erinevad kultuurikollektiivid kui ka turistid ja kultuurihuvilised.

Kevad on elav ka Eesti loomemajanduses:  arenduskeskused korraldavad seminare, võistlusi, auditeid, avatud uste päevi jpm sündmusi.
Tasub silma peal hoida!
 
Uudised
Hamburg panustab linna arengus loomemajandusele


 
Saksamaa sadamalinn Hamburg otsustas 10 aastat tagasi, et linna  arenguks on vaja panustada loomemajandusele. Koos loomeinimestega pandi kokku kultuuri ja loomemajanduse strateegia.

Loe edasi
 
Open House Tallinn toimub sel kevadel taas aprillis!
 
Open House Tallinn tuleb taas 25-26. aprillil. Ühe nädalavahetuse vältava ürituse raames avame avalikkusele Tallinna põnevad hooned ja ruumid, pakkudes võimalust tasuta ekskursioonide raames hoonetega tutvumiseks või ise vabatahtlikuna osaledes lausa tuure läbi viia. 

Open House Tallinn kutsub tutvuma ajalooliste ja kaasaegsete arhitektuuriliselt oluliste hoonetega, mis tavaliselt on avalikkusele suletud või piiratud ligipääsuga.
 
Loe edasi
Disainikeskus: Rohelise kuvandi loomine betoonitehasele Framm
 
Võrdlemisi ressursimahukas ehitusmaterjalide sektoris tegutsev betooniettevõte Framm, paistab silma keskkonnateadliku ja jätkusuutliku töökeskkonna loomise visiooniga. Algust on tehtud ettevõttesisese tootmis- ja olmeprügi sorteerimissüsteemi juurutamisega ning 2019. aasta lõpus viidi läbi ka põhjalikum ringdisaini audit ringmajanduse eksperdi Harri Moora ja teenusedisaineri Kaarel Mikkini juhtimisel.
 
Loe edasi
Kandideeri Music Estonia uude ekspordi arenguprogrammi AMP
 
Music Estonia ootab nii edasijõudnud kui ka uusi muusikaettevõtteid ekspordi arenguprogrammi AMP. Märtsis algava 15-kuulise programmi eesmärk on viia osalejad ekspordivõimekuse suunal uute arenguteni, kaasates programmi ajaks ettevõtete töösse pikaajalise rahvusvahelise kogemusega välismentoreid ja teisi valdkonna spetsialiste. Programmis osalemise eeldus on ekspordifookusega projekti olemasolu vähemalt idee tasandil.
 
Loe edasi
Euroopa Komisjon avalikustas esimese uuringu Euroopa muusikaekspordist
 
 
Uuringus “European Music Export Strategy” on põhjalikult analüüsitud Euroopa muusika ekspordivõimekust. Selles tuuakse välja valdkonna põhilised arengutakistused ning pakutakse võimalikke lahendusi, kuidas suurendada ja tugevdada Euroopa muusikasektori konkurentsivõimet ülemaailmsel turul. 
 
Loe edasi
Estonian Fashion Festival 2020 disainerite konkurss on alanud!
 
Käimas on  disainerite konkurss Estonian Fashion Festivali raames toimuvale kolmele omanäolisele moeetendusele. Festivali eesmärgiks on disaineritele pakkuda võimalust end mitmekülgselt täiendada ja näidata oma kollektsioone laia publiku ees. Festival toimub Tartus 10-12. juunil 2020.
 
Loe edasi
Loovuse podcast “Sähvatus” | Episood #21: Jana Budkovskaja, Prototron, Objekt
 
Jana võtab oma töö tuuma ühe lausega kokku nii: “Mulle meeldib inspireerida inimesi tehnoloogia valdkonnas”. Kõige tõsisem töö on seotud täna Prototroni juhtimisega, ent tähtsal kohal on Loomeinkubaator ja kiirendi “Objekt” Narvas, noorte startup-programm Spinner või telesaade tehnoloogiast.

Juttu tuleb ühise sihi nimel tegutsevatest meeskondadest, kuidas Jana jõuab uute projektideni ja kust tema inspiratsiooni leiab. Saad teada, miks 5 rongi rõõmu teevad ja sealne levi puudumine eriti, miks ärasõit on oluline ja millal minna teatrisse.

 
Loe edasi
Veel uudiseid:
Kultuurisõber 2019: aasta kultuurisõbrad on Feliks Mägus ja Olerex
 

Võistlus: Mõtestame moe ümber

Sündmused
 
1
märts 2020
 
     
  Konkurss  Kultuuri Tegu 2019

 

 
     
 
 
4
märts 2020
 
     
  Soome ja Saksa sihtturgude seminar sisedisaini valdkonnale  
     
 
 
4
märts 2020
 
     
  Rahvusvaheline võistlus: Mõtestame moe ümber  
     
 
 
21.-22
märts 2020
 
     
  Laulukirjutamislaager 2020  
     
 
Vaata kõiki sündmusi
Toetused
 
Arhitektuuri ja disaini arendusprojektid 2. märts
 
Toetuse andmise eesmärk on arendada ja populariseerida eelkõige lastele ja noortele suunatud tegevuste kaudu Eesti arhitektuurivaldkonda (sh mahulist arhitektuuri, ruumilist planeerimist, sisearhitektuuri ja maastikuarhitektuuri ning urbanistikat) ja disainivaldkonda (sh tootedisaini, graafilist disaini ja teenusedisaini).
 
Loe edasi »
 
 
 
Muusikafestivalide ja suursündmuste toetamine 13. märts
 
Toetuse eesmärk on tagada eesti rahvuskultuuriliselt ja professionaalse helikunsti seisukohast oluliste muusikafestivalide järjepidevus ja areng, suurendada eesti interpreetide ja heliloojate võimalusi oma loomingu tutvustamiseks, parandada elanikkonna võimalusi juurdepääsuks professionaalsetele muusikasündmustele, suurendada eesti muusikute kaasatust kontserdikorraldajate omaproduktsioonides ja edendada professionaalse kontserdikorralduse arengut kogu Eestis.
 
Loe edasi »
 
 
 
Norden: Kultuuri- ja kunstiprogramm 5. märts
 
Kultuuri- ja kunstiprogrammi kaudu saab toetust taotleda tootmispõhise tegevuse ja tulemuste esitlemise või erialase pädevuse tõstmise, arvamuste, hinnangute, teadmiste ja oskuste vahendamise tarbeks.

Taotlema on oodatud kunstnikud ja kultuuritegelased, kunsti- ja kultuuriasutused ning organisatsioonid, kes teevad koostööd kunstnike ja kultuuritegelastega.
 
Loe edasi »
 
 
 
Norden: Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogramm: reisitoetus 3. aprill
 

Toetusprogramm Põhja- ja Baltimaade kultuurivaldkonnas koostöö elavdamiseks, piirkonna erinevuste/sarnasuste paremaks mõistmiseks, piirkonna kunstnike ja nende teoste laiemaks tutvustamiseks ning osavõtuks konverentsidest, loomealastest kohtumistest, töötubadest jms.

Toetust saavad kasutada Professionaalsed loomeisikud ja kuni kuueliikmelised loomekollektiivid.

 
Loe edasi »
 
 
Soovita uudiskirja oma sõbrale
Jaga meiega oma uudiseid, sündmusi või niisama huvitavat infot
Kui sa ei soovi uudiskirju edaspidi saada, siis kliki siia